שש אטרקציות לאורך מסלול הכרמלית

מאת tausr

חיפאים יכולים להתווכח על פלאפליות, חומוסיות, שווארמיות, קבוצות כדורגל ומתמודדים לראשות העירייה. הם יכולים להתווכח אם יש חיי קולינריה, או לילה או תרבות או כל דבר אחר בחיפה. לכל חיפאי יש דעה מאוד מוצקה משלו על חיפה. אבל על דבר אחד יש קונצנזוס מוחלט – החיפאים אוהבים את הכרמלית.

ועכשיו זה רשמי – הכרמלית חזרה!

פייר, התרגשנו. אחרי השקה ראשונה אתמול אחה"צ אנחנו כאן כדי לספר לכם ולכן על עולם האפשרויות המדהים שנפתח לפניכם/ן כעת. אז קבלו שישה דברים כמספר תחנות הכרמלית – שישה דברים שמחכים לכם – כל אחד ליד כל תחנה: דברים שאפשר לעשות עכשיו כשהכרמלית חזרה!

1 תחנת כיכר פריז – לאכול מנה בפלאפל כיכר פריז

פלאפל כיכר פריז שהוקם על ידי בוריס שהגיע לפה מרוסיה הוא אחד מהפלאפליות המצוינות שנותרו מתחת לרדאר ושמורות ליודעי דבר. בוריס כבר לא כאן אבל המתכון הסודי ממשיך עם הבעלים החדשים. שווה לחכות בתור בשביל הטעם האלוהי.

2 תחנת סולל בונה – לעשות קניות במאי מרקט

הדבר הכי טוב במגדל הנביאים הוא הסניף החיפאי של מאי מרקט – My market – רשת סופרמרקטים קטנה שמאגדת את כל הטוב שבעולם. תוכלו למצוא כאן מגוון מטורף של אוכל כולל דברים שהפסקתם לראות במקומות אחרים לפני שנים וגם המחירים ממש סבירים.

3 תחנת הנביאים – לשתות קפה אצל ניצה

ב קפה ניצה רח הרצל חיפה הותיק – מוסד חיפאי למבינים בלבד – תוכלו ליהנות מקפה מצוין יחד עם טוסט גבנ"צ בתוך קרואסון או כריך ביצה קשה ואבוקדו בתוספת אווירת נוסטלגיה מקומית והכל בשני צעדים מתחנת הנביאים.

4 תחנת מסדה – לקנות ספרים בגולדמונד

מול תחנת מסדה ישנה חנות ספרי יד שניה מיוחדת במינה בשם גולדמונד ספרים יד-שניה ששייכת לאייל לבקוביץ – מנוע טורבו חברתי ותרבותי בשכונת הדר ובעיר בכלל. החנות חגגה לא מזמן עשור לפעילותה וניתן למצוא בה אוצרות במחירים מצחיקים ויחס חם ומקצועי.

5 תחנת גולומב/בני ציון – להתחיל סיור מדרגות גרפיטי

ליד תחנת גולומב מתנוססת אחת מכתובות הגרפיטי המרשימות בחיפה שפותחת צוהר לסיור עצמאי כלפי מטה לכיוון הדר במדרגות באזור עטור אמנות רחוב. אופציה נוספת ומרחיבת דעת היא לקחת את הסיור המעולה עם שפע הסברים של הסיירת סיורי אמנות Hasayeret Art Tours שמתחיל בדיוק כאן.

6 תחנת גן האם – לשתות ויסקי משובח או בירה מובחרת בצ'ארלי בר

ממש מעבר לכביש כשיוצאים מתחנת גן האם, למרגלות מרכז פנורמה, שוכן אחד הברים הכי נהדרים שהעתירה עלינו חיפה. ה Charliebar הוא מקום לאנשים שאוהבים לשתות ומעריכים איכות. המקום פתוח החל מארבע אחה"צ ונסגר לא יאוחר משש בבוקר. אה, ויש גם אוכל מצוין.